Wizja

Naszym pragnieniem i celem jest zbudowanie w Bydgoszczy silnego Kościoła, który dotrze ze słowem o zbawieniu do każdego mieszkańca. Chcemy mieć pozytywny wpływ na nasze miasto, chcemy zmieniać na lepsze życie ludzi tu żyjących. Oczywiście nie na siłę, ale chcemy by nasi sąsiedzi usłyszeli, że można żyć inaczej, że Jezus naprawdę żyje i jak ogromne ma to znaczenie dla nas.

Chcemy, aby ludzie w naszym mieście mieli możliwość wyboru i wierzymy, że Duch Święty będzie ich przekonywał o prawdzie i sensie tego, co mówimy.

Jako Kościół jesteśmy gotowi zrobić wszystko, aby każdy mieszkaniec naszego miasta i okolicy został poprowadzony do poznania jedynego Zbawiciela, którym jest Jezus z Nazaretu. Wierzymy, że taki właśnie jest plan Boga Ojca i dlatego potrzebny jest silny Kościół w Bydgoszczy.

Chcemy być Kościołem nowoczesnym, zrozumiałym dla współczesnych ludzi. Wierzymy w słowa zawarte w Biblii, we wszystkie zasady i fakty w niej opisane, ale formy działania dostosowujemy do dnia dzisiejszego. Boże treści staramy się przedstawiać w nowy sposób, dlatego głoszenie, uwielbienie i całe nasze spotkania niezbyt przypominają te w Kościołach pielęgnujących do dziś wiekową tradycję. Chcemy być "nowym bukłakiem", do którego Bóg wlewa nowe wino, ale szanujemy przy tym "stare bukłaki".

Chcemy pomagać przede wszystkim młodym ludziom. Wiemy, jak wiele energii trzeba włożyć w pokonywanie życiowych przeszkód, dlatego chcemy być miejscem, w którym każdy młody człowiek zdobędzie właściwą INFORMACJĘ oraz INSPIRACJĘ do ich zwycięskiego przejścia.

Uczymy się praktycznego życia, a nie religijnej medytacji. Wierzymy w radość i entuzjazm. Chcemy dużo wiedzieć i dużo rozumieć, chcemy kształtować swój charakter, a nie czekać tylko na to, co życie przyniesie. Wierzymy, że Bóg błogosławi odważnych i aktywnych, i takimi ludźmi chcemy się stawać.

W naszym Kościele nie dzielimy ludzi na powołanych, by służyć Bogu i niepowołanych. Bóg powołuje wszystkich! Kościół jest miejscem dla ludzi, którzy chcą służyć. Zachęcamy więc każdego, by włączył się do pracy jednej ze służb pomocniczych. Nie ma bowiem lepszego sposobu na poznanie nowych ludzi, niż "ścieranie" się z nimi i wypracowanie dobrej postawy. Jest to samo zdrowie dla naszych serc! Każdy członek Kościoła powinien mieć swojego lidera i zakres odpowiedzialności, z której będzie się przed liderem rozliczać. To najlepszy sposób na rozpoznanie swych zdolności i darów oraz ich dalsze rozwijanie.

Jako Kościół chcemy mieć wpływ na to miasto. Nasze marzenie jest bardzo proste. Chcemy tylko zmienić to miasto! Jeśli czujesz w sercu, że należysz do tych, którzy ze względu na Boga zmieniają świat wokół siebie - przyłącz się do nas! Zróbmy to razem!